Art Film Fest prinesie aj filmy Oslnení slnkom a RocknRolla

Návštevníci a návštevníčky festivalu si snímky budú môcť pozrieť v košickom prírodnom kine 19. a 24. júna.BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) – Na 24. ročníku Art Film Festu, ktorý sa bude konať od 17. do 25. júna v Košiciach, si návštevníci a návštevníčky budú môcť pozrieť aj mysterióznu drámu Oslnení slnkom (2015) a akčnú krimikomédiu RocknRolla (2008). Snímky budú súčasťou open-air programu v miestnom amfiteátri, kde organizátori počas večerných projekcií predstavia deväť filmov. Okrem spomínaných titulov pripravili vojnovú drámu Predčítač (2008) a psychologický film Všetko, čo mám rád (1992). Jeden večer tiež zasvätia futbalu, keď premietnu priamy prenos futbalového zápasu Slovensko – Anglicko na majstrovstvách Európy a dokumentárny film Ronaldo (2015). Vstupenky na jednotlivé projekcie sú už v predaji.

Taliansko-francúzska snímka Oslnení slnkom uzavrie úvodný festivalový víkend. Príbeh dvoch mužov a dvoch žien, ktorí premenia taliansku dovolenkovú idylu na súboj plný žiarlivosti si záujemcovia budú môcť pozrieť v nedeľu 19. júna. Vo filme, za ktorým stojí režisér taliansky režisér Luca Guadagnino, sa v hlavných úlohách predstavili Ralph Fiennes, Tilda Swinton, Dakota Johnson a Matthias Schoenaerts.

Krimikomédiu RocknRolla zase uvedú v košickom prírodnom kine v piatok 24. júna. Snímku o londýnskom podsvetí, v ktorom skupina kriminálnikov urobí pre multimiliónový obchod všetko, čo je v ich silách, režíroval Guy Ritchie. V jednej z hlavných úloh sa vo filme predstavil český herec Karel Roden, ktorý si v ten deň prevezme ocenenie Hercova misia. Spolu s ním si v projekte zahrali Gerard Butler, Tom Hardy, Thandie Newton, Tom Wilkinson, Gemma Arterton a Idris Elba.

Informácie pochádzajú od Adriány Čahojovej z agentúry Soul For Show a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. mája 2016