Armáda počas bojov v problémovej oblasti objavila sklad zbraní a zabila vyše 50 teroristov

350020_pakistn 640x420.jpg

ISLAMABAD 21. augusta (WebNoviny.sk) – Pakistanská armáda informovala, že dosiahla úspech v mesiac trvajúcej operácii proti militantom v problémovej kmeňovej oblasti na severozápade krajiny pri hraniciach s Afganistanom.

Hovorca armády generálmajor Ásif Gafúr v pondelok povedal, že pozemné sily podporované letectvom zabili 52 teroristov od 15. júla, kedy sa začala ofenzíva v kmeňovom regióne Chajbar. Armáda podľa neho v operácii stratila dvoch vojakov, pričom objavila obrovský sklad zbraní.

Odporúčame:
Pakistanské ministerstvo nesúhlasí, že kašmírsku skupinu dali na zoznam teroristických organizácií

Gafúr dodal, že armáda od roku 2013 v regióne Chajbar uskutočnila štyri operácie, aby ho očistila od militantov. Cieľom najnovšej operácie podľa jeho slov bolo nedovoliť militantom prechádzať hranice a podnikať útoky v Pakistane alebo Afganistane.

Hovorca poznamenal, že vďaka takýmto vojenským operáciám v Pakistane v súčasnosti neexistuje organizovaná teroristická sieť.

Viac k témam: Afganistan, militanti, Pakistan
Zdroj: Webnoviny.sk – Armáda počas bojov v problémovej oblasti objavila sklad zbraní a zabila vyše 50 teroristov © SITA Všetky práva vyhradené.

21. augusta 2017