Americký minister zahraničia Mike Pompeo navštívi Slovensko

402285_mike pompeo 676x451.jpg

BRATISLAVA 8. februára (WebNoviny.sk) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák bude v utorok 12. februára rokovať so svojím rezortným partnerom zo Spojených štátov amerických Mikeom Pompeom, ktorý pricestuje na pracovnú návštevu SR.

Ako ďalej agentúru SITA informoval tlačový odbor rezortu zahraničia, ministri nadviažu na svoje washingtonské stretnutie z novembra minulého roku a prerokujú bilaterálne otázky, aktuálne bezpečnostné a zahraničnopolitické témy, ako aj priority nášho predsedníctva v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) a v Organizácii pre hospodársku a rozvojovú spoluprácu (OECD).

„Stretnutie bude taktiež príležitosťou na zdôraznenie dôležitosti a praktického významu transatlantického partnerstva a prezentovanie postojov EÚ i Slovenska k regionálnym i globálnym otázkam,“ dodal rezort s tým, že ministra Pompea príjmu aj prezident SR Andrej Kiska a predseda vlády Peter Pellegrini.

Viac k témam: minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, OECD Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj, Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), prezident SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Americký minister zahraničia Mike Pompeo navštívi Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

8. februára 2019