Americká senátorka si priala vraždu prezidenta Trumpa, pre svoj názor nemá v pláne odstúpiť

349954_senatorka 640x420.jpg

FERGUSON 21. augusta (WebNoviny.sk) – Senátorka z amerického štátu Missouri, ktorá dočasne na Facebooku zverejnila vetu vyjadrujúcu nádej, že amerického prezidenta Donalda Trumpa zavraždia, sa ospravedlnila jemu aj jeho rodine.

Predstaviteľka Demokratickej strany však uviedla, že pre túto „chybu“ nemá v pláne odstúpiť. Početní demokrati aj republikáni v Missouri totiž vyzvali senátorku Mariu Chappellovú-Nadalovú, aby sa vzdala svojej funkcie. Politička na svojom osobnom účte vo štvrtok uviedla: „Dúfam, že Trumpa zavraždia!“ Neskôr tento odkaz zmazala.

Odporúčame:
Generálny tajomník OSN skritizoval Trumpa za vojenské hrozby voči Venezuele

Senátorka sa ospravedlnila v nedeľu na tlačovej konferencii vo Fergusone. Médiá vyzvala, aby o lokalite vopred neinformovali, keďže sa jej od vyjadrenia vyhrážali smrťou.

Ospravedlnila sa aj obyvateľom Missouri a svojim kolegom, pričom uviedla, že bude naďalej bojovať za záležitosti, ktoré sú pre ňu „veľmi, veľmi dôležité„.

Viac k témam: Donald Trump, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Americká senátorka si priala vraždu prezidenta Trumpa, pre svoj názor nemá v pláne odstúpiť © SITA Všetky práva vyhradené.

21. augusta 2017