Alicia Keys predstavila videoklip k skladbe In Common

V čiernobielej novinke, v ktorej spieva o podobnosti ľudí, sa striedajú zábery na interpretku a skupinu tanečníkov.BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) – Americká speváčka Alicia Keys zverejnila prostredníctvom služby Youtube videoklip k piesni In Common. V čiernobielej novinke, v ktorej spieva o podobnosti ľudí, sa striedajú zábery ako stojí na schodisku a skupina tanečníkov.

„Toto video oslavuje našu individualitu a to ako sme v blesku našej jedinečnosti všetci rovnakí. Všetci chceme tie isté veci. Všetci chceme zažiť lásku, slobodu byť našimi pravými ja, milovať kohokoľvek chceme a chceme byť akceptovaní a oslavovaní za všetky naše jemné rozdiely a takzvané nedokonalosti, ktoré z nás robia toho, kým sme,“ vyjadrila sa o klipe 35-ročná interpretka pre magazín The Fader.

In Common je prvou skladbou, ktorú rodáčka New Yorku predstavila na internete od roku 2012. Pieseň bude patriť do hudobníčkinho repertoáru, v rámci ktorého predstaví svoju novú tvorbu, počas ceremoniálu pred finále aktuálneho ročníka futbalovej Ligy majstrov. To sa uskutoční v sobotu 28. mája na Stadio Giuseppe Meazza v Miláne.

Alicia Keys, vlastným menom Alicia Augello Cook, má na konte päť štúdioviek – Songs In A Minor (2001), The Diary Of Alicia Keys (2003), As I Am (2007), The Element Of Freedom (2009) a Girl On Fire (2012), pričom všetky okrem The Element Of Freedom sa dostali na prvú priečku amerického albumového rebríčka Billboard 200.

K jej najväčším hitom paria skladby Fallin‘, You Don’t Know My Name, If I Ain’t Got You, No One, Like You’ll Never See Me Again či Girl On Fire, no známe sú aj jej spolupráce ako napríklad Empire State Of Mind s rapperom Jay Z, My Boo so spevákom Usherom či Gangsta Lovin‘ s rapperkou Eve.

Speváčka získala 15 prestížnych cien Grammy z 28 nominácií, ďalej deväť Billboard Music Awards a deväť ráz ju nominovali na BRIT Award. Jej manželom je hudobný producent a rapper Swizz Beatz, za ktorého sa vydala v júli 2010. Dvojica má spolu synov Egypta Daouda a Genesisa Aliho.

Informácie pochádzajú z webstránok www.thefader.com, www.billboard.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. mája 2016