Aktualizované: Lídrom kandidačnej listiny do eurovolieb bude József Nagy, Most-Híd zverejnil ďalšie mená

403192_mp_mosthid_kandidat_tsk_04 676x457.jpg

aktualizované: 16. februára 13:05

BRATISLAVA 16. februára (WebNoviny.sk) – Lídrom kandidačnej listiny Most-Híd do májových eurovolieb bude súčasný europoslanec József Nagy. Ako povedal na tlačovej besede, podarilo sa zostaviť výbornú kandidátku, ktorá je pestrá národnostne i regionálne.

Dvojkou na kandidátke sa stal štátny tajomník rezortu životného prostredia Norbert Kurilla. Prvú trojku uzatvára členka republikového predsedníctva Andrea Vitkóová. Zo štvrtého miesta bude kandidovať primátor Svidníka Ján Holodňák, ktorý je rusínskej národnosti.

Kandidáti Mostu by mali podľa Nagyho sprostredkovať v regiónoch odkaz, že únia je dobrá nielen pre tých, čo odídu do zahraničia, ale aj pre tých, ktorí zostávajú doma. Kandidačnú listinu dnes odobrila Republiková rada Most-Híd.

Členovia rady sa zaoberali aj aktuálnymi politickými problémami. Šlo najmä o situáciu po nezvolení kandidátov na ústavných sudcov. Predseda Bugár ešte vo štvrtok povedal, že vzťahy medzi stranou Most-Híd a Smerom sú na bode mrazu.

Zároveň avizoval, že poslanci strany ani v ďalšom kole volieb nebudú podporovať kandidatúru Roberta Fica na pozíciu ústavného sudcu.

Viac k témam: Most-Híd, Republiková rada, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov, voľby do Európskeho parlamentu
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Lídrom kandidačnej listiny do eurovolieb bude József Nagy, Most-Híd zverejnil ďalšie mená © SITA Všetky práva vyhradené.

16. februára 2019