Aktualizované: Bývalý policajný prezident Gašpar končí vo funkcii poradcu ministerky Sakovej

375371_imgl5730 676x451.jpg

aktualizované 31. januára 11:43

BRATISLAVA 31. januára (WebNoviny.sk) – Tibor Gašpar končí vo funkcii poradcu ministerky vnútra Denisy Sakovej (Smer-SD) v oblasti zákonov a sociálne vylúčených komunít.

Saková to uviedla pred stretnutím s prezidentom Andrejom Kiskom. Podľa jej slov sa tak s Gašparom dohodli po vzájomnom stretnutí, aby sa nezvyšoval verejný tlak voči jeho osobe.

Na otázku, či vydal pokyn na lustrovanie Jána Kuciaka, ktorého spolu s jeho partnerkou Martinou Kušnírovou zavraždili vlani vo februári, odpovedala ministerka vnútra tak, že tento prípad bude ešte preverovaný orgánmi činnými v trestnom konaní. „Bude to ešte predmetom vyšetrovania prokuratúry a polície,“ potvrdila Saková.

Saková neodpovedala, či odchod Gašpara bola jej podmienka na zotrvanie v pozícii ministerky. Ešte v roku 2018 skončil v obdobnej situácii Tomáš Drucker, keď verejnosť a opozícia žiadali odchod Gašpara z policajného zboru. Tibor Gašpar vo funkcii poradcu ministerky pôsobil od svojho odchodu z postu prezidenta Policajného zboru SR. V rámci polície zostal aj bývalý šéf protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Robert Krajmer.

Viac k témam: minister vnútra SR, ministerstvo vnútra SR, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Bývalý policajný prezident Gašpar končí vo funkcii poradcu ministerky Sakovej © SITA Všetky práva vyhradené.

31. januára 2019