Aktivistu, ktorého údajne mučili pre fotografiu Lionela Messiho, zatkla polícia

349393_fotka_messi 640x420.jpg

HONGKONG 15. augusta (WebNoviny.sk) – Prodemokratického aktivistu, ktorého údajne mučili čínski bezpečnostní agenti za to, že plánoval poslať podpísanú fotografiu slávneho futbalistu Lionela Messiho vdove po nedávno zosnulom disidentovi a laureátovi Nobelovej ceny za mier Liouovi Siao-povi, Howarda Lama zatkla hongkonská polícia.

Ako informuje agentúra AP s odvolaním sa na miestnych strážcov zákona, zadržali ho v utorok ráno na základe podozrení z poskytnutia nepravdivých informácií.

Odporúčame:
Laureáta Nobelovej ceny navštívili zahraniční lekári, potvrdili mu rakovinu pečene

Lam minulý týždeň verejne vystúpil a tvrdil, že ho neznámi muži hovoriaci mandarínsky uniesli a vypočúvali v súvislosti s fotografiou a spomínanou Liou Sia. Únoscovia ho údajne viac ráz udreli do brucha, povedali mu, že vedia, že je kresťan a dajú mu kríž.

Potom mu priložili zošívačku k stehnám a sponkami mu niekoľkokrát tento symbol urobili. Polícia však tvrdí, že prípad vyšetrovala a ich výsledky sa nezhodujú s tým, čo Lam uviedol, keď u nich únos nahlásil.

Viac k témam: Lionel Messi, Liou Siao-po
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktivistu, ktorého údajne mučili pre fotografiu Lionela Messiho, zatkla polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2017