Ako sa bude postupovať v prípade primátora Švagerka nie je zatiaľ známe

349678_jozef svagerko 1 640x420.jpg

POPRAD 17. augusta (WebNoviny.sk) – Zatiaľ nie je známe, aký bude ďalší postup v prípade popradského primátora Jozefa Švagerka, ktorý šoféroval pod vplyvom alkoholu.

„Okresnej prokuratúre v Poprade v uvedenej veci doposiaľ nedoručili uznesenie policajného orgánu Policajného zboru (PZ) Poprad o začatí trestného stíhania. Až po doručení uznesenia o začatí trestného stíhania a preštudovaní spisového materiálu bude možné rozhodnúť o ďalšom postupe. Rovnako bude vyhodnotená aj správnosť a zákonnosť postupu policajného orgánu PZ,“ informoval dnes hovorca Krajskej prokuratúry v Prešove Marián Spišák.

Zánik členstva v KDH

Policajti zastavili popradského primátora v stredu o pol piatej popoludní na ceste pri cintoríne v smere na Veľký Slavkov. „50-ročný vodič z Popradu bol pri kontrole podrobený aj dychovej skúške na alkohol, ktorej výsledok bol pozitívny a nameraná hodnota ukázala viac ako jedno promile,“ povedal hovorca prešovskej krajskej polície Daniel Džobanik.

Odporúčame:
Primátor Popradu šoféroval opitý, nafúkal viac ako jedno promile

Švagerko môže prísť o post primátora, keďže podľa zákona o obecnom zriadení mandát zaniká, ak bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin alebo bol právoplatne odsúdený za trestný čin, ak výkon trestu odňatia slobody nebol podmienečne odložený. Rovnako by Švagerko mohol prísť aj o doterajšie členstvo v Kresťanskodemokratickom hnutí (KDH). „Aj na takéto prípady myslia stanovy KDH, ktoré jednoznačne hovoria o tom, že v prípade, ak je niekto právoplatne odsúdený, členstvo v strane mu automaticky zaniká,“ povedal pre agentúru SITA podpredseda KDH a zároveň primátor Levoče Milan Majerský.

Mesto funguje štandardne

Podľa prvého viceprimátora Igora Wzoša čerpá popradský primátor do konca týždňa dovolenku. „Mestský úrad pracuje v štandardnom režime tak ako v hocijakom inom období. Keď nie je pán primátor v práci, zastupujem ho ja ako prvý zástupca primátora, všetky funkcie mesta sú v plnej miere zabezpečené,“ uviedol pre SITA.

Popradského primátora podozrievali z problémov s alkoholom už vlani, niektorí popradskí poslanci mu vtedy adresovali list, v ktorom okrem iného uviedli, aby zvážil svoje pôsobenie na poste primátora. Na svoju obhajobu vtedy povedal, že ide len o „štvavú kampaň bývalého primátora mesta Antona Danka“. V rámci reakcie na list Švagerko pred všetkými prítomnými vykonal dychovú skúšku, ktorá mala zistiť prítomnosť alkoholu v jeho krvi, výsledok bol negatívny.

Viac k témam: Jozef Švagerko, KDH Kresťanskodemokratické hnutie, Poprad
Zdroj: Webnoviny.sk – Ako sa bude postupovať v prípade primátora Švagerka nie je zatiaľ známe © SITA Všetky práva vyhradené.

17. augusta 2017