Ak sa zistia nové fakty o poisťovni Rapid life, vyšetrovanie bude znova otvorené, tvrdí Gašpar

350194_img_3175 640x420.jpg

BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) – Vyšetrovanie trestných oznámení nespokojných klientov poisťovne Rapid life, ktoré boli v minulosti ukončené, sa môže opäť otvoriť. Pripúšťa to policajný prezident Tibor Gašpar. „Ak sa zistia nové informácie, ktoré neboli známe ku dňu rozhodnutia, tak sa môže vo veci ďalej konať,“ uviedol na stredajšej tlačovej konferencii.

Ako dodal, okresné zložky polície a prokuratúra evidujú 49 takýchto podaní, ktoré mali byť vo väčšine zamietnuté. Gašpar však upozorňuje, že nie všetko je trestným činom a podnety klientov poisťovne mali byť často riešené v občianskych, civilných a obchodných súdoch.

Odporúčame:
Aktualizované: Zamestnanca Národnej banky obvinili z prijímania úplatkov od zástupcov Rapid Life

Pripúšťa však aj to, že tieto oznámenia boli podávané v čase, keď neboli v spisoch zaznamenané informácie o nesolventnosti poisťovne či o jej iných problémoch. „Ak bolo niekde rozhodnutie predčasné, nezákonné alebo v rozpore s vtedy zistenými skutočnosťami, tak bude určite rozhodnutie vyššieho orgánu, aby sa v tej veci pokračovalo,“ dodal.

Národná banka Slovenska zaviedla 15. júna tohto roka nútenú správu nad poisťovňou Rapid life. Dôvodom bolo podľa vyjadrení banky to, že spoločnosť ohrozovala práva klientov na výplatu poistných plnení.

Odporúčame:
Za poisťovňou Rapid Life vidí Boris Kollár politickú mafiu, poukazuje na prepojenie so Smerom

Súčasne, ako oznámilo aj samotné bývalé vedenie, spoločnosť sa dostala do akútneho problému s likviditou. Bývalý manažment prestal od začiatku tohto roka vyplácať akékoľvek nároky klientov.

Viac k témam: poisťovňa Rapid Life, Polícia SR, Tibor Gašpar
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak sa zistia nové fakty o poisťovni Rapid life, vyšetrovanie bude znova otvorené, tvrdí Gašpar © SITA Všetky práva vyhradené.

23. augusta 2017