Aerolínie LOT rozšíria lety medzi Košicami a Varšavou

Poľská letecká spoločnosť LOT na linke Varšava – Košice a späť zavedie od júna, okrem každodenných ranných spojov, tri lety týždenne počas dňa. Prvé nové spojenie začne 5. júna a bude fungovať v pondelok. Ďalšie nové frekvencie, vo štvrtok a sobotu, pribudnú v júli. BRATISLAVA 25. januára (WebNoviny.sk) – Poľská letecká spoločnosť LOT necelý rok po otvorení leteckého spojenia medzi Košicami a Varšavou od leta pridá ďalšie lety na tejto pravidelnej linke. Od júna, okrem každodenných ranných spojov, zavedie tri lety týždenne počas dňa. Prvé nové spojenie začne 5. júna a bude fungovať v pondelok.

Všetky tri lety bude prevádzkovať popoludní
Ako poľský letecký dopravca v utorok informoval, všetky tri lety bude prevádzkovať v popoludňajších hodinách. Štart z Letiska Frederyka Chopina vo Varšave je naplánovaný o 13:10 a pristátie v Košiciach o 14:20, na spiatočnej ceste z Košíc do Varšavy lietadlo vyštartuje o 14:55 a vo Varšave pristane o 16:05. Tento letový poriadok umožňuje znížiť čas prestupu na ďalšie prípojové lety z poľskej metropoly do destinácií v Severnej Amerike na necelú hodinu.

„LOT ponúka najkratšiu a najpohodlnejšiu cestu z Košíc do New Yorku, New Jersey (na letisko Newark) i Toronta,“ informoval riaditeľ komunikácie poľských aerolínií Adrian Kubicki. Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Michael Tmej povedal, že vďaka rozšíreniu letov na linke do Varšavy sa výrazne zlepší dostupnosť európskych i diaľkových destinácií pre všetkých cestujúcich z Košíc a okolia. „Tento optimalizovaný letový poriadok tiež ponúkne veľa príležitostí pre
poľských cestovateľov,“ dodal.

Na linke LOT-u z Košíc 75 percent cestujúcich prestupuje vo Varšave na ďalšie spojenia najmä v západnej Európe, Škandinávii a v Rusku. „Nepochybujem o tom, že naša stratégia spájania strednej a východnej Európy so svetom je vynikajúca. Vďaka výbornej spolupráci s Letiskom Košice vytvárame ponuku, ktorá spája Košice s viac než 60 miestami v Európe, Amerike i Ázii,“ priblížil Kubicki. Doterajšie lety medzi Košicami a Varšavou bude LOT prevádzkovať lietadlami typu Bombardier Q400 a tri nové lety modernými prúdovými lietadlami typu Embraer 170/175.

Rozvoj siete leteckých spojení je súčasťou stratégie rastu
Rozvoj siete leteckých spojení je súčasťou stratégie rastu LOT-u do roku 2020. V apríli tohto roku otvorí dve úplne nové diaľkové linky – do Los Angeles a do Newarku. V júli tiež odštartuje spojenie z Krakova do Chicaga. Do konca aktuálneho roku bude LOT prevádzkovať najmenej osem diaľkových liniek do Severnej Ameriky a Ázie.

LOT ako jediný letecký prepravca v regióne prevádzkuje priame diaľkové lety do USA, Kanady, Číny, Japonska a Južnej Kórey, čím si buduje vedúcu pozíciu v strednej a vo východnej Európe. Disponuje jedným z najmladších lietadlových parkov v Európe a ako jediná letecká spoločnosť zabezpečuje všetky diaľkové lety najmodernejšími lietadlami Boeing 787 Dreamliner. LOT je zároveň s 88-ročnými skúsenosťami jednou z najstarších leteckých spoločností sveta a medzinárodne najviac známa poľská značka.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. januára 2017