10 vecí, ktoré môžete dostať od zdravotnej poisťovne zadarmo

BRATISLAVA 23. augusta 2017 (WBN/PR) – Zdravotné poistenie je na Slovensku povinné a mnohí ho preto vnímame ako samozrejmosť. Čo je však menej známe sú výhody a benefity, ktoré môžeme od svojej zdravotnej poisťovne získať. Stačí si ich vypýtať a dostaneme ich úplne zadarmo. Tu je TOP 10 najzaujímavejších od zdravotnej poisťovne Union.

CRP test na antibiotiká
U niektorých lekárov je bežné predpisovať antibiotikum už pri prvom zakašľaní. Ak si však nechcete úplne zničiť imunitu a vypestovať si superodolné baktérie, na ktoré už nezaberú ďalšie antibiotiká, mali by ste si u svojho lekára pýtať CRP test. Je to rýchle vyšetrenie, ktoré ukáže, či antibiotiká potrebujete alebo bude stačiť čaj s medom a oddych v posteli. Union ZP ho svojim poistencom, dospelým aj deťom,  prepláca – tak si ho nabudúce nezabudnite žiadať.
Monitor dychu a pohybu pre bábätká Nanny
Syndróm náhleho úmrtia v spánku u bábätiek je niečo, čo sa nedá nijak ovplyvniť – treba na to len včas prísť. Že dieťa prestalo dýchať odhalí monitor pohybu a dychu. Takto zachránil život už nejedného novorodenca. Union ZP ho čerstvým rodičom požičia na pol roka  zadarmo.
Príspevok na dentálnu hygienu
Dentálnu hygienu odporúčajú zubári minimálne raz ročne. Nejde však o celkom lacnú záležitosť. Union ZP bude preto od nového roka prispievať svojim poistencom na dentálnu hygienu sumou 30 eur. V niektorých zariadeniach vás teda toto ošetrenie vyjde aj celkom zadarmo.
Príspevok na test potravinovej intolerancie
Ak je vašou každodennou realitou bolesť brucha, nadúvanie, zápcha, hnačka, bolesti hlavy, akné alebo svrbenie je veľmi pravdepodobné, že patríte do početnej skupiny ľudí, ktorí trpia niektorou potravinovou intoleranciou. ZP Union vám na otestovanie poskytne príspevok vo výške 70 eur – stačí oň požiadať.
Pôrodná asistentka
Príde k vám domov, ukáže ako okúpať novorodenca a ošetrí ranu po cisárskom reze – aj takto vyzerá pracovný deň pôrodnej asistentky. Navštíviť môže aj vašu domácnosť – jej služby prepláca ZP Union a to 4 krát pred pôrodom a 2x po pôrode.
Príspevok na zubné korunky
Odísť od zubára bez toho, aby ste museli niečo doplácať je takmer nemožné. Ušetriť sa ale dá aspoň na zubných korunkách. ZP Union na ne prispieva poistencom vo veku od 45 rokov.
Príspevok na plávanie s bábätkami
Plávať sa síce v takom skorom veku nenaučia, ale zlepšia si imunitu, motoriku, budú otužilé a nebojácne – pobyt vo vode má pre dojčatá množstvo pozitívnych účinkov. Aj preto sa vo veľkom rozmohli kurzy plávania pre najmenších. Nájdete ich už v každom slovenskom meste – ak chcete ušetriť, pýtajte si od ZP Union príspevok na plávanie  – 30 eur  zadarmo je pekná suma.
Voucher na nákup kojeneckých potrieb
Narodenie  bábätka  prináša v rodine  šťastie a radosť,  ale  aj zvýšené  náklady. Preto vás určite poteší, že Union ZP svojim novorodencom poskytuje príspevok 30 eur na novorodenecké  potreby. Formou poukážky si môžete v internetovom obchode zakúpiť  napríklad  detské plienky, kozmetiku, pomôcky, oblečenie alebo  hračky.
Výmena kolenného alebo bedrového kĺbu na súkromnej klinike
Plánujete operáciu bedrového alebo kolenného kĺbu? Či sa už táto diagnóza týka vás alebo vášho známeho, zdravotná poisťovňa Union v rámci unikátnej spolupráce s Clinicou Orthopedicou dohodla 100% zľavu z poplatku za nadštandard pri tejto operácii. To znamená, že za nula eur dostanete titánovú náhradu, budete bývať v izbe hotelového typu a zadarmo máte aj dve kontroly.
Odmena za preventívnu prehliadku
Balíček vitamínov alebo poukážka do kníhkupectva – poistenci ZP Union sú odmeňovaní len za to, že absolvujú preventívnu prehliadku. O tento darček dokonca nemusia ani žiadať – dostanú ho od poisťovne automaticky.

Ešte viac výhod a benefitov nájdete na webe ZP Union – spolu majú hodnotu viac ako 1200 eur a to svoje si medzi nimi nájde každý člen rodiny!

Viac k témam: poistenie, zdravie, Zdravotná poisťovňa Union
Zdroj: Webnoviny.sk – 10 vecí, ktoré môžete dostať od zdravotnej poisťovne zadarmo © SITA Všetky práva vyhradené.

23. augusta 2017